Fiziksel Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Home  /  Haber   /  Fiziksel Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Fiziksel Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Pandemi süreci tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatı ciddi anlamda olumsuz etkiledi. Eğitim, hizmet ve kültür sanat gibi pek çok faaliyet alanı durdu. Bizler gibi kitle çalışmasına dayalı faaliyetlerin durması gerek bu alandan geçimini sağlayan insanların gerekse eğitim alan bireylerin motivasyonlarını düşürdü. İçinde bulunduğumuz durum ruhsal ve ekonomik anlamda çöküntü yarattı.

2020 Mart ayından bu yana halk dansları alanında ciddi kan kayıpları yaşandı. Dernekler ve akademiler iflas noktasına geldi. Eğitmenler hayatlarını geçindirebilmek için farklı iş kollarına yöneldiler; masa başı işlerine geçtiler.

BUHOT Akademi olarak pandeminin başından bu yana iç iletişimimizi kuvvetli tutmaya gayret ettik. 2020-2021 sezonun başlamasıyla birlikte ise İstanbul, İzmir, Giresun ve Antalya şubelerimizde çalışmalarımıza tekrar başladık. Hatta yeni şubeleşme yaparak Nevşehir’i de aramıza dahil ettik. Gelen son sokağa çıkma kısıtlamalarına kadar hafta sonları rutin şekilde devam eden çalışmalarımızı yasaklara göre düzenleyerek hafta içlerine çektik. Ancak bu süreçte operasyonel olarak bizleri zorlayan şubelerimizdeki faaliyetlerimize ara verdik.

1 Mart itibari ile ise uygulamaların gevşemesi ile tekrar çalışmalarımıza başladık. İkinci dönem itibariyle tüm şubelerimizde kursiyerlerimiz ve eğitimlerimiz ile bir araya gelerek planlamalarımızı yaptık. Pandemi koşullarına uygun şekilde planladığımız çalışma süreçlerimiz ile normalleşmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizde halk dansları adına devam ettirilen çok az çalışmadan birisine imza atan akademimiz, bu süreçte gerek öğretmenlerimizin ekonomik desteğini gerekse kursiyerlerimizin çalışma isteğini geri çevirmemek için var gücüyle mücadele ediyor.

Aramıza katılmak isteyen yeni üyeler, aşağıdaki formu doldurarak akademimize ön kayıt yaptırabilirler.


Sen de Buhotlu Ol

    Sorry, the comment form is closed at this time.

    Sohbeti Başlat
    Yardıma mı İhtiyacınız Var?