S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular
Home  /  S.S.S

Kayıt Süreci Nasıldır?

Ekibimize katılmak isteyen bireyler öncelikle SendeBuhotluOl linki üzerinden online kayıt formunu doldurmak durumdadır.

Formu dolduran bireylere BUHOT SMS hattından sms ile bilgilendirme yapılmakta ve yeni kayıt whatsaap grubuna dahil olmaları istenmektedir.

Ön kaydını yapan bireyler, kur içerisindeki ilk çalışmamıza davet edilir ve kendilerine bilgi verilir.

Kararını veren bireyler, eğitim ücretlerinin ilk taksitini yatırır ve kesin kayıt işlemlerini tamamlayarak çalışma gruplarına dahil edilir.

Pandemi Koşullarında Nasıl Çalışıyorsunuz?

Pandemi sürecinde sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde daha az kişiden oluşan gruplar halinde çalışıyoruz. Kalabalık ekiplerimizi sayı bakımından 2 veya 3 ayrı gruba ayırarak randevu sistemine göre çalışmalara dahil ediyoruz. Çalışmalarda maske kuralına uyuyoruz. Çalışma salonuna girişlerde her üyemizin ateşini ölçüyor ve HES kodunu kontrol ediyoruz.

Daha Önce Hiç Dans Etmedim. Kurslarda Zorlanır mıyım?

Eğitimlerimize temel ve başlangıç seviyesinden itibaren verilmektedir. Bu nedenle daha önce tecrübenizin olmaması sorun teşkil etmemektedir.

Eğitimleriniz Ücretli midir?

Tüm şubelerimizdeki eğitimlerimiz ücretlidir. 2020-2021 yılı için belirlenen eğitim ücretimiz aylık 75 TL’dir. Yıllık ücretler 4 eşit taksitte banka yoluyla tahsil edilmektedir.

Eğitimlerinize Bahçeşehir Üniversitesi Öğrencisi Olmayanlar Katılabiliyor mu?

Şubelerimizde verilen eğitimlere katılmak için Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi olma şartı yoktur. İsteyen herkes ön başvuru ve görüşmelerden sonra çalışmalarımıza katılabilir.

Eğitimleriniz Haftada Kaç Gün?

Tüm şubelerimizde eğitimlerimiz haftada 1 gün 2 ya da 3 saat şeklinde planlanmaktadır. Eğitim günlerimiz çalışma mekanlarımızın programlarına göre hafta sonu veya hafta içi olarak organize edilmektedir.

Eğitim Süresi Ne Kadar?

Her şubemizdeki eğitim süresi akademik takvimimize göre belirlenmektedir. Genel olarak ilk dönem 4, ikinci dönem 4 ay olmak üzere toplam 8 ay eğitim verilmektedir. Yaz döneminde eğitimlerimiz yoktur.

Katılım için Yaş Sınırı Nedir?

Eğitimlerimiz yetişkinler seviyesinde verilmektedir. Buna göre 14 yaş ve üzeri tüm bireylere eğitim sunulmaktadır.

Eğitimler Kimler Tarafından Verilmektedir?

Tüm şubelerimizdeki eğitimler konservatuvar halk oyunları bölümü eğitmenler tarafından verilmektedir.

Eğitim İçeriği Nedir?

Eğitimlerimiz 3 ana bölüme ayrılmaktadır. Buna göre;

 • Halk Dansları Eğitimleri
  • Yöre Eğitimleri : Her il öncelikle kendi ilinin halk dansları eğitimini almaktadır. Buna ek olarak Türkiye genelindeki tüm şubelerin ortak yöre eğitimleri bulunmaktadır. Sezon sonuna kadar tüm iller 3 yöre (ilin kendi yöresi, Tokat ve Karadeniz veya Zeybek) eğitimleri almaktadır.
  • Proje Eğitimleri : Kursiyerlerimiz içerisinde proje grupları oluşturulmaktadır. Seviye ve zaman olarak uygun olan kursiyerlerimiz ile Anadolu Rüyası proje çalışmaları yapılmaktadır.
  • Yurt Dışı Festival Eğitimleri : Yaz sezonu için yurt dışında yapılacak olan festivallere hazırlık eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler içerisinde de kursiyerlerin festivallere katılabilme durumları ve seviyelerine göre planlama yapılmaktadır.
 • Ritim Saz Eğitimleri
  • Her ilimizde isteyen üyelerimize ritim saz eğitimleri verilmektedir.
 • Kostüm Giyim Kuşam Eğitimleri
  • İllerimizde kostüm eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler içerisinde yöre kostümlerinin temel özellikleri, giyim ve kuşam tekniklerine dair aktarımlar yapılmaktadır.

Anadolu Rüyası Projesi Nedir & Bu Projeye Kimler Katılabiliyor?

Anadolu Rüyası, sivil toplum örgütleri içerisinde ticari bir amaç gütmeden hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek tematik geleneksel sahne prodüksiyonudur. Anadolu topraklarının yöresel değerlerini dil, din, ırk ve mezhep ayrımı olmaksınız gelenekselden evrensele sunum anlayışı ile harmanlayarak ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan kadrolarla aktarılmasını amaçladığımız projemizde, konusunda uzman konservatuvar ve görsel sanatlar mezunu öğreticiler görev almaktadır. Detaylı bilgi için : Anadolu Rüyası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Rüyası projesi için kursiyerlerimiz içerisinde proje grupları oluşturulmaktadır. Seviye ve zaman olarak uygun olan kursiyerlerimiz ile Anadolu Rüyası proje çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitimler Nerede Yapılıyor?

Şubelerimizdeki eğitimlerimiz illerdeki Uğur Okulları veya Bahçeşehir Kolejlerinin spor salonlarında gerçekleşmektedir.

İstanbul : Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

İzmir : Uğur Okulları Karşıyaka Örnekköy Kampüsü

Nevşehir : Bahçeşehir Koleji Nevşehir Kampüsü

Giresun : Uğur Okulları Giresun Anadolu Lisesi

Antalya : Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Kampüsü

Eğitimler Sonunda Katılım Sertifikası Veriliyor mu?

Eğitimlerimiz sonunda çalışmalarımıza eksiksiz şekilde katılan kursiyerlerimize başarı belgesi verilmektedir.

Yeni Üyeler Yurt Dışı Festivallerine Gidebiliyor mu?

Zamanı ve seviyesi uygun herkes festivallerimize katılım sağlayabilmektedir.

Kursiyerler Festivaller için Ek Ücret Ödüyor mu?

Evet, festivaller için ulaşım, konaklama, vize ve pasaport masrafları kursiyerlerimize aittir.

Anadolu Rüyası Çalışmaları için Ek Ücret Ödeniyor mu?

Kursiyerlerimiz Anadolu Rüyası çalışmaları için ek ücret ödemiyorlar ancak projenin yapılacağı ile bağlı olarak ulaşım ve konaklama masrafları kursiyerlerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Derslerde Ne Tür Kıyafetler Giyilmektedir?

Kesin kayıt yaptıran kursiyerlerimizin bedenlerine göre şube BUHOT tişörtleri yaptırılmaktadır. Çalışmalarda bu tişörtlerin giyilmesi mecburidir. Bunun haricinde kadınlar için tayt veya eşofman, erkekler için eşofman giyilmesi gerekmektedir. Çalışmalarda spor ayakkabı giyilmektedir.

Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?