Anadolu’nun Türkiye ve Dünyadaki Temsilcisiyiz

2003 Yılında Bahçeşehir Üniversitesinde başlayan serüvenimiz bugün Türkiye ve Dünyaya yayıldı.

Bahçeşehir Üniversitesinden Doğan Dünya Markası

BUHOT Akademi, 2003 yılında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanımız Okan GÜRBÜZ tarafından bir öğrenci kulübü olarak kurulmuştur. Kuruluşunu takip eden ilk 10 yıl boyunca öğrenci kulübü olarak halk kültürü çalışmalarında bulunan akademimiz, halk dansları alanında üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Ekibimiz, 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nin onayı ve izni ile üniversitemizin adını taşıyan ilk “gençlik spor kulübü derneği” statüsünü kazandı. Bu yeni statüden sonra sadece Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine değil, geleneksel kültür ve danslarımızı öğrenmek isteyen 7’den 77’ye tüm bireylere çalışmalarını açmış bulunmuştur.

2012 yılından itibaren gerek üniversiteler platformunda, gerekse gençlik spor kulübü olarak kulüpler platformunda kültürümüzü ve kurumumuzu temsil etmiş bulunuyoruz. 2015 yılında Litvanya’da kazandığımız dünya birinciliğinden sonra Türkiye’nin geleneksel kültür hareketi olan “Anadolu Rüyası” nı hayata geçirmekten büyük kıvanç duyduk. 2019 yılında ülkemizi Güney Kore’de temsil ettik ve tekrar dünya biricisi olarak adımızı tarihe yazdırdık. Bu yıldan sonra geleneksel kültürün sadece dans alanında değil; aynı zamanda müzik, kostüm, sahne gibi alanlarında da eğitimler verebilmek için kurumumuzu akademi olarak genişlettik.

Bugün İstanbul, İzmir, Antalya, Giresun ve Nevşehir’de çalışma grupları olan Türkiye’nin en geniş halk dansları akademisi olarak yöre eğitimleri, proje eğitimleri ve sahne sanatları eğitimleri vermekteyiz. Ülkemizi her yıl uluslararası organizasyonlarda temsil ederek kültürümüzü dünyaya tanıtmaktayız. Tamamı ‘konservatuvar halk oyunları bölüm mezunu’ eğitmenlerimiz eşliğinde akademik bir eğitim anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyon

Derneğimizin misyonu; Anadolu folklorunun doğru ve kaliteli şekilde öğretilmesini sağlamak,
bu alanda örnek projeler ortaya koymak ve ülkemizi Dünya’da temsil etmektir.

Vizyon

Otantik formlara sadık kalarak yenilikçi bir yaklaşımla ülkemizde ve Dünya’da
Anadolu kültürünün tanıtım elçisi olmaktır

Değerlerimiz

.“Biz” olmaya,
.Yerel kültüre ve geleneklere saygıya,
.Bilginin paylaşarak çoğalacağına,
.Kaliteli ve sistemli eğitime,
.Kaliteli performans sergilemeye,
.Anadolu’nun dünyada doğru ve geleneksel formlara sadık kalınarak tanıtılması gerektiğine,
.Geleneksel kültürün, insanları birleştirici gücüne inanıyoruz.

Nerelerdeyiz ?

2000 MEZUN ÖĞRENCİ
6 ŞUBE
2 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
3 ULUSAL PROJE
7000 SEYİRCİ
Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?