Pandemide de Ülkemizi Temsil Ettik

Home  /  Haber   /  Pandemide de Ülkemizi Temsil Ettik

Pandemide de Ülkemizi Temsil Ettik

Pandemi nedeniyle online platformlarda düzenlenen “Belgrad Award” uluslararası halk dansları yarışması, binlerce kişi tarafından izlenirken, Türkiye’yi temsil eden ekibimiz halkın en beğendiği ikinci ekip oldu.

Güney Kore’de kurulan ve dünyanın en büyük dans organizasyonu olan Uluslararası Dans Festivalleri Federasyonu (FIDAF) tarafından düzenlenen ve Sırbistan hükümetinin desteklediği Belgrad Award yarışması, pandemi nedeniyle 6-8 Temmuz tarihleri arasında online olarak gerçekleştirildi. Yarışmaya Arjantin, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, Romanya, Rusya ve İspanya olmak üzere 15 ülke katıldı.

KAZANANLARI HALK OYLAMASI BELİRLEDİ
Yarışmada ülkelerin hazırlamış olduğu gösteri videoları izlenirken, ekibimiz zeybek ekibiyle yarışmada yer aldı. Yarışmada, halk ve jüri oylaması yapılarak, kazananlar belirlendi. Pandemi nedeniyle jüri oylamasında tüm ülkeler birinci kabul edilirken, yarışmanın asıl belirleyicisi ise halk oylaması oldu. Yaklaşık 1 milyon oyun kullanıldığı yarışmada, ekibimiz en beğenilen ikinci ekip olarak büyük başarı elde etti. Birinciliği ise Bulgaristan ekibi aldı.

“GELENEKSEL KÜLTÜR MARKASI KONUMUNDAYIZ”
Ekibimiz Genel Başkanı ve Kurucusu Sn. Okan Gürbüz yarışma ile ilgili  şu görüşlerde bulundu.

“Buhot olarak 18 yıldır uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil ediyoruz. Biz Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarımızın Türkiye ve dünyadaki geleneksel kültür markası konumundayız. Kendi alanımızda, dünya kurumumuzu bizimle tanıyor. Her yıl dünyanın en önemli dans organizasyonu olan FIDAF bünyesinde katıldığımız organizasyonlarda kurumumuzu, ülkemizi ve kültürümüzü temsil ediyoruz. Bunun sorumluluğu çok fazla. Bu nedenle malzemecimizden müzisyenimize kadar kültürümüze ve kurumumuza layık olabilecek şekilde hareket ediyoruz. Yarışmalarda aldığımız tarihi başarıların yanı sıra bizim için asıl önemli olan ülkemizi uluslararası düzeyde kaliteli şekilde temsil edebilmek ve tanıtabilmektir. 18 yıldır olduğu gibi COVID-19 döneminde de ülkemizi temsil edebilmekten son derece mutluyuz. Dünyanın çok özel dans ekipleri ile sanal ortamda da olsa aynı sahnede olabilmek bizim için son derece önemli. Umuyoruz bu süreç bir an evvel biter bizlerde ülkemizi ve kurumumuzu canlı canlı sahnelerde tekrar temsil edebiliriz.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

Yardıma mı İhtiyacınız Var?